Студенти та викладачі факультету журналістики НУ «ОЮА» взяли участь у дводенному тренінгу з розвитку компетентностей (спроможностей) організації (Capacity Building).

Тренінг відбувся 5-6 березня 2019 року в творчій майстерні TRoom факультету журналістики в рамках реалізації міжнародного проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок „Голос жінки має силу"» за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

Експерт тренінгу – Голова Правління ГО «Фундація прав людини» Євген Фомін – навчив учасників основам проектної та блогерської діяльності, плануванню та організації командної роботи, написанню аргументованих звернень до органів влади. Закріпленням здобутих на тренінгу теоретичних знань стала гра «Берлінська стіна». Кожна з команд повинна була за допомогою відзнятих відеоблогів та написаних звернень вплинути на органи місцевої влади щодо позитивного вирішення ними проблемних питань життєдіяльності міста та захисту прав окремих категорій населення. Окрім того, представникам команди необхідно було прийти на імпровізований особистий прийом до міського голови, результатом якого мало бути вирішення заявленого ними проблемного питання. Також студенти розробили Програму стратегічних дій на 2019–2020 рр. щодо реалізації проекту на території Запорізької області.

Учасники тренінгу дійшли висновку, що саме шляхом об'єднання їх фахових можливостей та здібностей, а також дієвого використання голосу лідерів громадської думки можна ефективно впливати на органи влади і результативно вирішувати будь-які проблеми сучасного суспільства.

В рамках проекту на учасників чекає чотири Школи-тренінги, які пройдуть у тренінг-центрі «MamaCares»
It is the best way to improve your professional skills and become more valued
Як стати блогером
21-24 березня 2019 року
Основи відеоблогінгу
25-28 березня 2019 року
Арт-терапія

11-14 квітня 2019 року
Драма-театр

16-19 квітня 2019 року
Головою Фундації прав людини Євген Фомін та декан факультету журналістики Тетяна Кузнєцова були запрошені на одеські телеканали "Репортер" та "Думская.TV", де розповіли про проведені заходи.
Тренінг проводився в рамках міжнародного проекту «Голос жінки має силу» (Women Voices Count), який у 2019 році реалізується у 8 регіонах України. Факультет журналістики НУ ОЮА у лютому поточного року став офіційною партнерською організацію Фундації прав людини в Одеській області.
If a building becomes architecture, then it is art
Мета проекту

Установлення в суспільстві гендерної рівності як важливої умови сталого розвитку країни;
Залучення до миротворчих процесів широкої аудиторії за допомогою художніх виставок, драматичних театрів, вуличних вистав, відеоблогів та інших арт-форматів.
Забезпечення виконання в Україні умов Резолюції 1325 РБ ООН та досягнення цілей сталого розвитку до 2030 року;
Підтримка місцевих органів влади та неурядових організацій, що працюють на місцях, для забезпечення політичної, соціальної та економічної участі жінок у всіх суспільних процесах;
Послаблення напруження та пом'якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності;
Розширення можливостей жінок та посилення їхніх голосів на місцевому рівні;
Створення простору для повноправної участі жінок з усієї України (у тому числі з непідконтрольних територій) у вирішенні питань, пов'язаних з побудовою миру та встановленням безпеки на національному рівні;
Проект буде реалізуватися у 2019 році у 8 регіонах України – Закарпатська, Запорізька, Дніпропетровська, Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська та Чернігівська області.