Одеський музичний гурт "She Looks Sad"
Аби щось змінити
Бувають теми, які обговорювати дуже боляче, але це потрібно аби щось змінити. Одна з таких тем - це наше ставлення до природи. Треба розуміти, вирішення проблем залежить від нас. Саме той, хто "заварив кашу, повинен її розхльобувати". Що ми наробили та як можемо виправити ситуацію? Думати, що все втрачено - безглуздо. Якщо кожен з нас почне виправляти свої помилки, а не очікуватиме допомоги та рішень від влади чи інших людей, зміни будуть настільки значні, що не помітити їх буде важко.

Домогти довкіллю можна будь-чим. Навіть нагадування у вигляді реклами або іншого може зіграти позитивну роль,підштовхуючи людей до правильного напрямку. Наш одеський музичний гурт "She Looks Sad" вже зробив перші кроки до змін. Ми вважаємо, що найбільший вплив на людську свідомість мають ЗМІ та музика. Тому щоб дібратися до емоцій українського народу, ми написали власну пісню "Страшний сон" з якою звертаємося до людей.
"Страшний сон"
Куплет:

Довгі коси розпустила,
Та вляглася в тепле ліжко.
Задрімала і спочила,
Та наснилося жахіття.

Ти спиш і бачиш страшний сон,
Немов вмирати - твоя доля,
Немов потрапила в полон,
Проводиш все життя в неволі.

Посіяла ти свої зерна,
Думала, вродяться люди,
Але збираєш кожного року,
Бур'яну урожай усюди.

Припев:
Спи ти Земле, спи тихенько.
І заплющуй мершій очі.
Щоб не бачила ти цього.
Як стріляють в темні ночі.
Зраду твоїх найрідніших
Невдячних доньок і синів
Колись кошмар цей закінчиться
Жахливих не побачиш снів.

Куплет:

У тебе є страшна хвороба,
Не можеш дихати повітрям.
Твої вирубують легені,
Підпалюють їх тисячоліттями.

Твої очі-океани спустошені,
Немає в них ніякого життя.
Були і риби, і рослини,
Тепер лиш бруд і небуття.

Ти плачеш гіркими сльозами,
Але ці сльози несуть яд.
Вони проїли твої щоки,
Тепер там довгий з шрамів ряд.

Також ми збираємо кришечки та пластик окремо, які потім утилізуються. Під час тематичної фотосесії ми використали велику кількість мотлоху, який по закінченню зібрали та вивезли до спеціальних контейнерів: скло до скла, пластик до пластика.

Ми вже йдемо до змін. А ви?

Для тих, хто не знає з чого почати або як саме змінити стан довкілля, ми підібрали невеликий список дій, завдяки яким можна покращити ситуацію в світі природи.

1. Замініть лампочку.
Якщо кожна родина в Україні замінить звичайну лампочку на люмінісцентну (енергозберігаючу), це призведе до зниження рівня забруднення навколишнього середовища аналогічного видаленню з доріг мільйона автомобілів.

2. Вимикайте комп'ютер на ніч
Саме так ви можете заощадити до 40 ват електроенергії на добу. Теж саме стосується інших електроприладів.

3. Використовуйте обидві сторони паперу.
Не варто забувати, що аркуш паперу має 2 сторони, які можно використати та заощадити на інших аркушах. Чим більше ви купуєте паперу, тим більше вирубують дерев для ваших потреб.

4. Віддавайте скло на переробку
При переробці скла, рівень забруднення повітря зменшується на 20%, а рівень забруднення води на 50%. А от неперероблене скло може розкладатися мільйони років.

5. Обирайте еко-транспорт
Дбайте про автомобіль: вчасно проходите техогляд, міняйте повітряні фільтри, моторне масло і свічки запалювання. Дотримуйтеся постійної швидкості і не перевищуйте дозволений межа. Наприклад, їзда на 100 км / год замість 120 км / год заощадить 20% палива. Якщо зупиняєтеся більш ніж на хвилину, вимкніть двигун. І підтримуйте необхідний тиск в колесах. Не до кінця надуті колеса виробляють більший опір і, як наслідок, зростає витрата палива.
Найкорисніші способи пересування - прогулянки пішки і поїздки на велосипеді. Причому корисно це не тільки для природи, але і для вашого здоров'я. Крім того, не так багато шкоди планеті завдає і громадський транспорт. Але якщо без автомобіля вам не обійтися, то скористайтеся порадами екологів, які допоможуть скоротити витрату палива і зменшити вплив на навколишнє середовище.


не так багато шкоди планеті завдає і громадський транспорт. Але якщо без автомобіля вам не обійтися, то скористайтеся порадами екологів, які допоможуть скоротити витрату палива і зменшити вплив на навколишнє середовище.

6. Стежте за харчуванням
Правильний вибір продуктів теж допоможе знизити особистий екологічний слід. Купуйте сезонні продукти і товари місцевого виробництва. Для їх доставки потрібно менше палива і виробляється менше шкідливих викидів. Крім того, чим більшою продукт піддався переробці, тим його екослед важче. Найбільш «важкими» вважаються напівфабрикати і консерви.
Інша проблема продуктів - їх упаковка. У світі щороку викидається 561 млн тонн харчової упаковки. Тому віддавайте перевагу продуктам в паперовій упаковці і беріть з собою в магазин термосумку. Так ви не лише збережете свіжість продуктів і заощадите гроші на пакетах, а й скоротіть кількість сміття.

7. Роздільно збирати сміття
Люди навчилися справлятися зі сміттям трьома способами: залишати його на звалищах, спалювати або переробляти. Всі способи, крім переробки, гублять природу і небезпечні для здоров'я людей. Тому так важливий роздільний збір сміття - щоб потім переробити в нові речі і матеріали все, що можна переробити. Наприклад, з непотрібної макулатури можна зробити нові зошити і папір для офісу. А старі пластикові пляшки перетворяться в різнокольорові дитячі гірки.
Намагайтеся збирати відходи окремо. Для цього можна використовувати контейнери для вторинної сировини, які ставлять один на одного. Або навіть просто обійтися двома баками: одним для вторсировини, і другим для інших типів відходів. Розділити пластик, скло та папір можна вже перед здачею сміття. І не бійтеся, що вторсировина буде займати багато місця. Можна завжди зменшити його обсяг: зв'язати газети в стоси або сплюснути пластикові пляшки і картонну упаковку.


Як писав Марк Твен: "Усі говорять про погану погоду, але ніхто не наважується її змінити". Ми живемо в час комфорту, де майже всю роботу за нас виконує техніка. Ми необізнані та звикли використовувати ресурси планети на всі 100%.
Якщо дослухатися цих порад та не забувати постійно виконувати їх, можна побачити, як зміниться світ. Давайте замінимо старі звички на нові та покажемо одне одному, що ми гідні жити на цій планеті!