А чи змогли б Ви жити в Японії?
З чим у Вас асоціюється Японія? Порядок, сакура, гейші, морепродукти та вдягнуті в костюми місцеві жителі, що суворо дотримуються законів. Знайомлячись з цією «чіткою системою» ближче, розумієш істину - ідеальної країни або ж міста не існує.

Більше всього правопорушень можна побачити на дорогах Японії. Наприклад, водії не впускають можливості проїхати на червоне світло. У свою чергу, перевіряють «дзен»-пішоходів на нервовість світлофори. Очікування зеленого світла може займати до 5 хвилин. Завжди знайдуться ті, хто дуже поспішає

«Наші перші світлофори мали красний, жовтий та синій кольори. Згодом синій влада змінила на зелений. Ми вважаємо ці два кольори відтінками один одного. Інколи називаємо зелений колір синім та навпаки», - розповідає місцевий житель Токіо Таку Еку.

Вихованість та чемність японців не дозволяє зрозуміти співрозмовника як слід. Більшість мешканців країни не висловлять свою думку чесно, якщо вважатимуть її некоректною. Правильніше буде казати, що вони уникають відповіді «ні» та лише констатують факти. Якось запитавши японця, чи подобається йому зима, відповідь була «холодно». А на запитання, чи полюбляє солодощі - «занадто солодко» або ж «калорійно».


Ні для кого ні секрет, що японці - одна з найпрацьовитіших націй. За ширмою такої працездатності стоять не тільки високі рівень життя та заробітня платня, а і «кароши». Тей термін перекладається як смерть через перевтому на роботі. «Кароши» вважається офіційною причиною смерті. У порталі новин «Бізнес інсайдер» («Businessinsider») журналіст Кріс Веллер у статті «Японія зіштовхується з проблемою «смерті через перевтомлення» - і ось що це таке» («Japan is facing a 'dealth by owerwork' problem - here's what it's all about») писав: «За даними Japan Times, за підрахунками 2016 року розглядалися причини «кароши» та було виявлено, що більше 20% опитуваних (були опитані 10 000 японських робітників) заявили, що вони працюють понаднормово не менш, ніж 80 годин на місяць».

У будні в Японії вдома не сидять ні дорослі, ні діти. За даними Міністерства освіти Японії, за останні роки відсоток відвідуваності навчальних закладів складає майже 100%. Місцевий житель Кіо Куо розповідає: «Єдиний випадок, коли учень має право не відвідувати навчальний заклад, є температура 38,5. Якщо за рік учень не з'явився певну кількість разів на заняття, то він не може бути переведеним до наступного класу».
Вас ще ніколи не «заштовхували» працівники у місцевий транспорт? Тоді ласково просимо до Японії! Саме тут є професія «заштовхувача». Тобто людини, яка допомагає пасажирам метро увійти до заповненого вагону, «заштовхуючи» їх спеціальною горизонтальною палицею.

Мандрівка до цієї країни - унікальний досвід та знайомство з новою культурою. Але без любові та відданості Японії жити та прийняти її не так просто. Проте нащо гадати - треба спробувати, а може саме Ви зможете?