Помилки починаючих стартаперів
Україна є найбільшим у Східній Європі гравцем на ринку IT. Наші стартапери працюють на якість, а не на кількість, чим власне і заслуговують повагу далеко за межами нашої країни. Наш журналіст поспілкувалась з Павлом Гладким, що вже більше 7-ми років працює у стартап-індустрії, і дізналася про найпоширеніші помилки починаючих стартаперів та про те, як їх уникати.
Поширена помилка - ігнорування ринкової потреби
Велика кількість початківців віддають перевагу розв'язанню проблем, котрі цікаві лише їм і, таким чином, зовсім не звертають увагу на ринкові потреби. Ще можна додати те, що часто забуваються такі важливі речі як тайм менеджмент і грамотне планування коштів. Ігнорування цих моментів одразу приведе вас до провалу ще на початку шляху.
Запам'ятайте - необдумані повороти не принесуть вам вдачу.
Ще буде важливо сказати, що одна з найбільших проблем юних стартаперів полягає у тому, що вони намагаються зробити все власними силами. Це, звісно, заслуговує поваги, але якщо справа стосується інвесторів – краще скористатися такою можливістю. Як то кажуть: 50% від мільйона - набагато більше ніж 100% від нуля.
Команда – це найважливіша частина всього проекту
У класних ідей завжди є послідовники. Тобто, якщо у вас виникає ідея - не потрібно надто активно розповідати про неї до початку реалізації. Інша команда може швидко підхопити її і замість вас його висунуть інші люди. Для успіху дуже важливе формування бізнес-моделі. До речі, якщо не додати до цього непоганого задуму бажання зробити зі своєї цільової аудиторії потенційних клієнтів - на жаль, вас може очікувати провал. Також, необхідно подбати про строки випуску продукту - випускаючи надто рано чи надто пізно ви залишаєте негативне враження у аудиторії. Стартапери часто забувають про свою основну ціль, відходять від неї на користь вирішення другорядних питань і запровадження інших проектів. Якщо і змінювати курс - то лише після того, як ретельно прорахуються всі плюси і мінуси, витрати і результати.