Повноваження парламенту
Ну що, президентські ми з вами вибори пережили????

Чекають попереду нас ще одні, навіть більш важливі, парламентські.
Тому, завчасно нагадую вам, що ж належить до повноважень парламенту
1
Парламент ухвалює⚖️ закони

Варто зауважити, що це єдиний орган, який може приймати закони. Навіть зміни до Конституції може приймати лише він. З певним обмеженням щоправда: різноманітні акти, постанови та інші рішення, які приймають державні органи, не можуть суперечити законам і Конституції.
2
Парламент формує Кабмін
той же уряд + контролює його🤚
І це не дивно, оскільки саме уряд виконує те, що прийняв парламент у різних сферах (податки, освіта, наука, соціальна, економічна сфера і т. д.).
3
Парламент ухвалює державний бюджет
а також лише він може вносити зміни до бюджету і має контролювати його виконання.
4
Призначає, а також може звільняти багатьох значимих посадовців, як наприклад
за поданням Президента парламент призначає Голову СБУ і дає згоду на призначення Генпрокурора. Останнього депутати можуть відправити у відставку, висловивши недовіру. Парламент затверджує загальну структуру, чисельність і визначає функцій СБУ, Збройних сил, МВС та інших військових формувань.

Парламент призначає Голову та інших членів Рахункової палати, половини складу Ради Національного банку України і Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. За поданням Президента парламент призначає членів Центральної виборчої комісії і Голову Нацбанку.
5
Парламент контролює комітети
Парламент контролює комітети, які створюються за різними напрямками в парламенті, мають контрольні функції. Але окрім того комітети можуть аналізувати, як держоргани та посадовці виконують прийняті закони і розглядати відповідні висновки і рекомендації у Верховній Раді.
6
Усунення Президента України з поста в порядку імпічменту
Звісно, це не вичерпний перелік, оскільки орган неймовірно ????потужний, тож тут перераховую лише основні його повноваження.