Як виглядає процедура реєстрації шлюбу
Обираєте місце (будь – який РАЦС) без прив'язки до місця вашої прописки і подати там заяву про реєстрацію шлюбу. Саме з цього моменту цю пару можна називати???? нареченими. Така заява подається особисто❗ майбутнім подружжям. Проте при наявності важливих причин, подати заяву все ж можна через представника.
Проте зареєтрувати шлюб через представника вже неможна.

2️⃣ъВідповідний орган зобов'язаний ознайомити вас з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, обов'язком повідомити один одному про стан свого здоров'я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

Також скажу щодо місця проведення➡️за заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до РАЦСУ.

Найпростіше подати заяву на????️ сайті: «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Для цього ви на ньому реєструєтесь, вибираєте всі параметри (час, дату, РАЦС), оплачуєте необхідні збори і на цьому все).
З собою вам потрібні будуть наступні документи⤵️
✔️паспорт
✔️ідентифікаційний код
✔️квитанція про сплату послуг РАЦСУ
✔️якщо особа неповнолітня – свідоцтво про народження і дозвіл суду на вступ в шлюб

Як по часу?
Зазвичай шлюб укладається після спливу місячного терміну з моменту подачі заяви. Але за певних обставин (серйозна хвороба наприклад ) строки можуть бути змінені. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, реєстрація шлюбу проводиться у будь-який інший день за бажанням наречених.

До речі, з 2016 року в декількох містах України є можливість скористатися новою функцією експрес реєстрації шлюбу. Планується запровадити цей проект з часом по всій ????Україні + цілодобово.

Протягом 24 год. відповідні дані вносяться до реєстру і видається свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

От вартість цієї послуги дуже різна і залежить від міста, це може бути як 2 тисячі, так і 5 тис. і більше.