Відповідальність за суїцид
Поговоримо на делікатну і навіть моторошну тему.

Минулого року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)».

Одним з обгрунтувань необхідності внесення змін до регулювання відповідного питання було те, в Україні значних обертів набрали самогубства підлітків, яких спонукали до цього у так званих «групах смерті» у соціальних???? мережах. Зараз навіть можна знайти спеціальний термін «Кіберсуїцида́льність».
До прийняття цього закону діяльність таких груп як, наприклад, синій кит, залишалася просто безкарною, а скільки життів вони зламали.

Стаття 120 КК України тепер звучить як ➡️«Доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства». Карається позбавленням волі до 3х років.

Більш серйозне покарання нестимуть такі дії щодо неповнолітнього або якщо воно було вчинене щодо особи, яка перебувала в матеріальній або іншій залежності від винуватого.

Закон передбачає відповідальність за ????доведення особи до самогубства або до???? замаху на самогубство. Замах – це поняття доволі вузьке, коли особа вже вчинила якісь конкретні дії.

Як вважаєте, позитивні зміни ?