Наклеп. Кара за плітки
Кримінальна відповідальність за наклеп були вперше передбачені кримінальним кодексом у 1960 р., однак вже у 2001 р., під час прийняття нового це діяння перестало бути таким, за яке можна притягнути до відповідальності.

Звучала стаття наступним чином➡️ Наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу.
Нового резонансу це питання набуло у 2014 році, саме тоді законодавець запропонував повернути цю статтю, визначаючи її так➡️наклеп як навмисне поширення явно недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи. Зокрема відповідальність було встановлено за наклеп в інтернеті.
Але як ми можемо захистити себе вже сьогодні⁉️Звертатися в судовому порядку з вимогою відшкодування моральної шкоди. Дана ситуація буде розглядатись в цивільній площині. Проте, не все так просто, оскільки такі справи є зовсім???? неоднозначними, довести заподіяння немайнової шкоди особі теж непросто, то маємо результат, що такі справи зазвичай тягнуться роками.
І по факту, особа і далі залишається незахищеною.

Але глянемо з іншої сторони. Якщо справді криміналізувати такі дії, то де гарантія що не буде зловживань⁉️ Не буде обмежень свободи слова ⁉️Знаючи наші реалії, таке буде постійно, лише додаючи роботи правоохоронцям, та завдаючи мороки пересічним громадянам, чиї слова чи певні дії були сприйняті неналежним чином.

Тому, шукаємо баланс і впроваджуємо реальні механізми вирішення такої категорії справ. А там будемо бачити.

Нічого дивного, що за домопомогою громаськості вже дуже скоро цей закон було скасовано, 2 тижні протримався, його ще називали диктаторським.

Як думаєте, потрібен нам такий?