Чи можна фотографувати???? товари в магазинах?
Є 2 підходи до вирішення цього питання⤵️

Магазин — це не громадське місце.
Власник магазину має право заборонити зйомку — і все????????♂️Також аргументують тим, що відповідно до ст. 41 Конституції України «кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності».
Але тут питання, яким чином⁉️фото- та відеозйомка перешкоджають власнику володіти, користуватися і розпоряджатися своїм майном.

Я підтримую саме цю позицію:
У Законі «Про права споживачів», а саме в пп.4 п.1 ст.4 «споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб МАЮТЬ ПРАВО зокрема на необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця).
Якщо вам заважають фіксувати, то цим порушують п. 5 ст. 21 цього ж закону, в якому визначаються випадки, коли права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними.
Серед них«будь-яким чином (крім випадків, передбачених законом) обмежується право споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про відповідну продукцію».

Також можемо звернутись до закону «Про інформацію» який гарантує право на вибір форм і джерел збирання інформації.
Це зазначено у п. 2 ст. 7: «ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом».

+ сюди ж на підмогу можемо застосовувати ст. 50, 34 Конституції України, де вказано, що обмеження можуть бути, якщо фотографування стосується національної безпеки, територіальної цілісності. Інших підстав для обмеження права фотографувати товар Конституція не зазначає.

Зверніть увагу ще на такий момент, що якщо в магазині висять камери і написано «Ведеться відеоспостереження», то ви однозначно перебуваєте в публічному місці, адже у відвідувачів згоду на зйомку не беруть.

Якщо відеозйомку дозволено власнику, то її дозволено і вам.