ВЛАСНЕ АТЕЛЬЄ В СЕЛІ –
НЕ МРІЯ, А РЕАЛЬНІСТЬ

Навчання у професійному ліцеї було першою сходинкою до здійснення мрії 35-річної Тетяни Григор'євої – відкрити власне ательє. Сьогодні до молодої майстрині з села Андрієво-Іванівка Одеської області з'їжджаються з усього району.

«Має бути ідеально», - з такими думками старанна студентка Ісаївського професійного аграрного ліцею робила рівненькі шви. Тоді вона й подумати не могла, що стане одною з кращих учениць-швачок, а викладачі ліцею упрошуватимуть її викладати в Альма-матер.
Після закінчення коледжу я три роки пропрацювала в Одесі, вимоги до роботи були дуже високі. Напевно, саме там мене навчили перфекціонізму. Тому бути викладачем – не моє. Я не сприймаю несерйозне ставлення до роботи, як це часто буває у підлітків, які тільки-но починають вчитися швацькій майстерності. Так я зрозуміла, що хочу відкрити власну справу – ательє.
розповідає Тетяна
Тетяна пройшла навчання в бізнес-школі, розробила план розвитку і перемогла в конкурсі. А на початку 2018 року ательє «Креатив» отримало фінансову допомогу від проекту ADA/ПРООН на розширення приміщення та придбання сучасного професійного обладнання.
Ми довго не вірили, що насправді існуть програми, які готові безповоротно надати допомогу підприємцям, та ще й в селі!
Тепер мої п'ятеро внуків ходять до школи в красивих костюмах, пошитих в ательє. Короткий термін, якісна робота та доступна ціна – це не може не приваблювати.
Для села такий заклад – взагалі спасіння! Раніше шукали, хто б міг допомогти хоча б полагодити старі речі, а зараз завжди поруч послуга не лише з ремонту,
а й виготовлення одягу.

Людмила Дарій
Односельчанка
Завдяки підтримці від Австрійської агенції розвитку Тетяна отримала обладнання для виконання складних швацьких робіт: від пошиття дитячих костюмів для сценічних виступів до екстравагантних жіночих суконь. Щодня до ательє приходять десятки людей за ремонтом одягу, а щомісяця майстриня встигає виготовити понад двадцять нових речей.
Ательє співпрацює з магазинами: шиє одяг на замовлення. Завдяки рекламі в Інтернеті у Тетяни з'явилося чимало замовників. Інколи талановита швачка не встигає з усім впоратися самостійно. Тому взяла на практику, а потім і на роботу випускницю професійного ліцею Ірину Бойко, яка наполегливо вдосконалює свої професійні вміння.
"Мені доводилося по 100 разів перепорювати шви. Пам'ятаю, як плакала над тією застібкою в спідниці... Та я розумію, що це робочі моменти, не ображаюсь, а навпаки – вдячна за отримані знання і, звісно, за роботу. Тетяна – сувора, але справедлива керівниця. Вона слідкує за ідеальним результатом. А ще я відчуваю себе особливою! Поки що ніхто з практикантів не затримався в ательє, окрім мене", - розповідає помічниця Ірина.

У найближчих планах Тетяни – розширити ательє до трьох кабінетів та збільшити штат. Для цього є всі умови: запит клієнтів, підтримка громади й місцевої влади.