ІВАНКА ГЕРАСИМЧУК: «МЕНІ ТИКАЛИ АВТОМАТОМ В ЖИВІТ"
Думаю, практично кожного абітурієнта, а тим більше студента факультету журналістики якщо не бентежить, то, принаймні, цікавить питання: чи зможу я працювати у професії, яка почасти потребує у тому числі витримки, морально-психологічної стійкості, фізичних навантажень? Наша студентка Іванка Герасимчук вже близько півроку все це вже перевіряє на собі, успішно поєднуючи навчання і роботу на одному із міських телеканалів. Вона кожен день, як кажуть телевізійники, працює «в полі», в редакції інформаційних програм, потрапляє на різні локації і в різні ситуації.
- Іванко, з якими труднощами ти зіштовхнулась, ставши телерепортером?

- Насамперед, я не знала, як готувати закадрові тексти. Адже достатньо рано прийшла на телебачення, і, думаю, цьому ще будуть нас вчити на подальших курсах. В телевізійній «інформаційці» при підготовці сюжету є певна структура – підводка, закадровий текст, синхрони, стендап, плашки тощо - за якою ти мусиш відписувати тексти. Також проблемою була начитка текстів, - у нас є україномовні і російськомовні випуски на каналі, й інколи важко «переключитися». Найважчим, але разом з тим і найулюбленішим були стріми - прямі включення. Тільки уявіть собі: ти вперше у житті перебуваєш в епіцентрі подій, і саме на тобі лежить велика відповідальність максимально об'єктивно донести інформацію телеглядачеві. Але як би не було боязко, ти повинен тримати себе в руках, бути сильним і зовні і усередині.
Юля:
Як тобі вдається поєднувати роботу і навчання?
Іванка:
Зізнаюсь: мені важко, але я намагаюсь зробити так, щоб у мене все виходило. Я кожен день на роботі навчаюсь. Екстерном, так бы мовити.
Юля:
Чому в першу чергу майбутні телевізійні репортери мають приділяти найбільшу увагу?
Іванка:
Начитці, мові. Тому що не всюди тебе можуть виправити (особливо якщо випуски україномовні). Надважливо в цій сфері - чиста, гарна мова, вміння правильно формулювати думки. А для цього треба багато читати, причому, в голос.
- Ну й наостанок ще кілька порад майбутнім журналістам.


- Не боятись! Лізти у всі трешові зйомки. Минулого тижня, наприклад, під час конфліктної події на одному із одеських пляжів мені погрожували… автоматом. Місяць тому я брала інтерв'ю у ув'язненного Він лежав лицем до підлоги, у кайданах, поруч стояв спецпризначенець з автоматом, і я задава питання: "скажіть будь-ласка, а чому ви втікли? Що вас не влаштовувало в колонії?" Також до порад можу віднести наступне: вчити політичні, судові процеси, перепитувати у людей, якщо щось не почув, або не зрозумів. Не бійтеся здатися якимось нетямлячим. Бо головне – зробити гарний матеріал.