кіна не буде?
В барі неподалік Потьомкінських сходів систематично проходить Синематека – захід з кінопоказами, рофлами та алкоголем.
Занурившись у роботу, навчання, спеціальні курси та секції, що сприяють саморозвитку та росту наших шансів на успішне життя, ми часом забуваємо, що на відміну від славнозвісної Софії, людина – не робот і не штучний інтелект. Усім просто необхідно інколи зупиняти свій біг та знаходити час на відпочинок. Якщо для когось ідеальний релакс – це бар з приглушеним світлом і друзями навколо, то для інших – зручні крісла та книги чи фільми. Як щодо того, щоб сумістити ці два види відпочинку і створити щось особливе та комфортне для цих людей? І ось тут, як в тих дешевих рекламах ліків, ми кажемо вам: «Вихід є!»

Одеса – місто безмежних можливостей. Тут вам продадуть пляшку води за 60 гривень, більше того, знайдуться ті, хто купить її за 80. Тож чому б не поєднати бар і кінотеатр в один простір?

На Приморській вулиці, неподалік від Потьомкінських сходів, у Underpub'і раз на два тижні по неділях проходить Синематека. Як кажуть її організатори, студенти одного з одеських університетів, їм з приятелями просто хотілося сходити кудись на келих пива і подивитися цікавий фільм. Всезнаючий Google не зміг їм допомогти, і хлопці вирішили самі створити таку можливість для себе та інших.

«Спочатку ми не планували рекламувати та популяризувати Синематеку, – розповідає Ростислав Лушин, один із організаторів заходу, – просто хотіли сидіти в барі із друзями та пити пиво».

Втім згодом на Синематеку стало приходити все більше людей. Можливо, справа в тому, що це не просто показ фільмів. Кожного разу хлопці готують якусь сценку, дотичну до сюжету обраного фільму, під час якої грають на музичних інструментах, співають, раптово витягають із кишень власноруч вистругані дерев'яні хрести тільки тому, що тема мисливців на вампірів для цих двох вічна. «Кіно, випивка, хороша компанія, несмішні стендапи та обговорення в дусі старої доброї свободи і демократії» – ось як самі хлопці описують Синематеку.
Швидкий невпинний рух став нашим життям і в'ївся під шкіру настільки, що, якби знімали фільм про сприйняття світу людини 21століття, отримали б низку уривчастих стоп-кадрів, а не таку звичну плавну повнометражку. Тож інколи дозволяйте собі сповільнювати свій біг і, якщо дійсно видасться вільний день, – ви знаєте, де його провести з користю та друзями.