Розпуск верховної ради
Відповідно до законодавства, глава держави має три приводи, аби достроково розпустити Верховну Раду.

Зокрема, згідно зі статтею Конституції, Президент вправі достроково припинити її повноваження, якщо

✔протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 Конституції;
✔протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України;
✔протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть початися.
Чому про це взагалі йде мова?

Оскільки, ще до голосування у другому турі майбутній президент у своєму інтерв'ю заявив, що розпускатиме Раду, якщо стане президентом. А також він прямо заявляв що розпуск йому вигідний, але він переживав, що не встигне. Своєю чергою, повноваження парламенту VIII скликання спливають 27 листопада 2019 року, коли має відбутись перше засідання нового складу.
Отже, починаючи з 28 травня 2019 року парламент вже повністю в безпеці.
Отже, очевидно, що по строках президент вкладається.

Проте на даний момент розмови йдуть про можливість розпуску вже з інших причин, а саме з підстави, що зазначена в п.1 вище.
Таке рішення ухвалюється президентом після дорадчих консультацій з головою Верховної Ради, його заступниками та головами депутатських фракцій, які не мають надважливого значення.

17 травня фракція "Народний фронт" офіційно заявила про вихід з коаліції. Після чого спікер парламенту завив, що коаліція припинила своє існування.

Що далі
Тепер ВРУ має 30 днів для створення нової коаліції. Наразі думки про можливий розпуск Ради можна зустріти різні, адже формально під час формування коаліції розпустити парламент неможлива, а надалі розпуск Ради буде неможливим вже через строки.

Як усе вирішиться? Самій цікаво.