Новини
Вчимося стати лідером
громадської думки


Як стати лідером громадської думки через блогерство? Як створити, вести, просувати свій блог на YouTube-каналі, у соціальних мережах, - саме про це йшлося під час дводенного тренінгу, що відбувся 12-13 квітня на базі факультету журналістики НУ «ОЮА» і творчого простору ЦеХаб в рамках реалізації проекту «Голос жінки має силу 2019».


Один із тренерів, відомий кінорежисер, кіносценарист Валерій Балаян зазначив, що журналістика нині поступово прямує до формату особистого блогу, стає все більш суб'єктивною. «Зараз читачі і глядачі тяжіють до суб'єктивної журналістики. Блогерство, у свою чергу, є простором свободи, простором суб'єктивності. Яскраві сучасні блогери цікаві тим, що вони щиро, але в той же час на високому професійному рівні оприлюднюють ту чи іншу власну точку зору», - сказав він. За словами В. Балаяна, «студентам-майбутнім журналістам важливо як зробити перший крок, так і не зупинятися на досягнутому, оскільки сталість, системність - одна зі складових успіху у веденні блогу на You Tube каналі або в соціальній мережі».
Юлія Нікандрова, відома одеська журналістка, блогер, громадська активістка, розглянула питання критеріїв успішного блогу, репутації блогера, його ролі у сучасному світі. «Майбутнє за освіченими людьми, які будуть не лише висловлювати власну думку та критикувати, а будуть якісно висвітлювати проблему, пропонуючи шляхи її вирішення».

Під час тренінгу Валерій Балаян розглянув зі слухачами багато необхідних та корисних тем, зокрема: основні етапи створення відеоблогу, ідея та задум відеоблогу, інструменти привернення уваги до матеріалу. Особливо цікавими були питання тезнічної сторони відоблогу: композиція кадру, техніка зйомки, точки зйомки, рух камери. Проаналізувавши топ-5 сучасних блогерів, слухачі створили власні блоги та презентували їх.